اخبار اقتصادی

تمامی تحریم های برطرف شده علیه ایران بازگشته اند، ارتباط ایران را با سوئیفت قطع می کنیم

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه بیان کرد: تمامی تحریم ها علیه ایران که به موجب توافق هسته ای برجام برطرف شده بودند، بازگشته اند.

24 اسفند 1397

تقدیر روحانی از سرپرستان وزارتخانه های کار و اقتصاد

رئیس جمهوری در پیغام هایی جداگانه از زحمات و خدمات دکتر بندپی و دکتر اکرمی تقدیر کرد.

23 اسفند 1397

پاشنه آشیل غول های سیلیکون ولی در دست چینی ها است ، با نئودیمم مرموز آشنا شوید!

این روزها همه جا صحبت از رقابت تنگاتگ چین و ایالات متحده در صنعت تکنولوژی دنیا است. اما کمتر فردی می داند که فارغ از حوزه آی تی، چینی ها در حوزه سخت افزاری هم یک ماده انحصاری را در اختیار دارند.

6 اسفند 1397

مهدی طارمی: جای شکرش باقی است که در یکی از دو فیفادی بازی کردیم، امیدوارم پرسپولیس قهرمان آسیا گردد

مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: جای شکرش باقی است که تیم ملی ایران از دو فیفادی، در یک دیدار دوستانه به میدان رفت.

1 اسفند 1397

نگاه درآمدی شهرداری ها به جرائم ماده 100 عامل تخلفات ساختمانی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دادگستری لرستان، احمد مراد پور در جلسه هم اندیشی فرمانداران و شهرداران با دادگستری لرستان ضمن اشاره به اینکه قانون ماده 100 در سال 1334 به منظور برخورد با متخلفین ساخت و سازهای محدوده شهری تدوین شده است، گفت: از مهمترین...

26 بهمن 1397

200 هزار تن گندم از کشاورزان سقزی خریداری شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان سقز، محمدنافع علایی نیا اظهارداشت: خرید 200 هزار تن گندم در یک سال از کشاورزان سقزی هم در زمینه فراوری و هم در زمینه خرید محصول با توجه به آمار سال های گذشته یک رکورد فوق العاده محسوب می گردد.

1 بهمن 1397

انتصاب رییس و اعضای اندیشکده آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

طی حکمی از سوی رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رییس و اعضای آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منصوب شدند.

12 دی 1397

فراوری فولاد دنیا از یک میلیارد تن گذشت

آمار انجمن فولاد دنیا (ورلداستیل) نشان داد فراوری فولاد خام دنیا در ژوییه به 154.6 میلیون تن رسید که 5.8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشت.

8 آبان 1397

فرصت بافت و صادرات فرش در اندیمشک احیا می گردد

خشایار حسینی فر در گفت وگو با خبرنگاران، طرح کارگاه فرش بافی اندیمشک را یک تحول بزرگ در حوزه اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی بانوان شهرستان اندیمشک دانست و عنوان نمود: این طرح با همکاری بنیاد برکت و تعاون روستایی استان خوزستان در شهرستان اندیمشک اجرا و...

24 شهریور 1397

حق بیمه شخص ثالث و بدنه با پرداختی بیمه تناسب دارد؟

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: اگر اعلام کنیم که ضریب خسارت شخص ثالث و بدنه بیش از حق بیمه گرفتنی است، شرکت های بیمه نمی توانند خدمت ارائه دهند و این موضوع باعث نارضایتی مردم یا معطلی برای گرفتن خسارت می گردد.

24 شهریور 1397

لزوم تسهیل گری استارتاپ ها برای کاهش ترافیک

به گزارش خبرنگاران، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران با حضور در جلسه شورای معاونان و مدیران شرکت کنترل ترافیک تهران در حاشیه بازدید از این شرکت با اشاره به استفاده از استارت آپ ها در این مجموعه، تسهیل گری را راه چاره کاهش مشکلات ترافیکی دانست. وی در این...

24 شهریور 1397

سوادآموزان تسهیلات قرض الحسنه گرفتن می نمایند

به گزارش خبرنگاران، علی احمدی شامگاه شنبه در نشست با مسئولان سوادآموزی استان اضافه نمود: این امر در راستای تشویق و ترغیب افراد بی سواد برای حضور در کلاسهای سوادآموزی انجام می گردد.

24 شهریور 1397