فرزند خواندگی در تهران؛ هر کودک 17 متقاضی دارد

به گزارش وبلاگ آپلود، مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در استان تهران 17 متقاضی فرزندخواندگی برای یک کودک وجود دارد، ادامه داد: این در حالیست که میانگین کشوری 10 متقاضی برای یک کودک است.

فرزند خواندگی در تهران؛ هر کودک 17 متقاضی دارد

سید منتظر شبر در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سامانه فرزند خواندگی به شکل پایلوت در تهران اجرا شده است، اضافه کرد: این طرح موفقیت آمیز بود، اما بعضی نواقص نیز وجود داشت. در حال حاضر نیز بنا داریم تا این طرح را با دستور رئیس سازمان بهزیستی کشور به شکل کشوری اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: کارهای اولیه مربوط به جزئیات این سامانه و محتوای آن صورت گرفته است و کوشش می کنیم تا سرانجام مردادماه آن را رونمایی کنیم.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سال گذشته 1400 کودک به فرزندخواندگی پذیرفته شدند، اظهار کرد: این بچه ها نیمی دختر و نیمی پسر بودند اما تمایل برای سرپرستی فرزندان دختر بیشتر است. به دلیل افزایش مدت زمان انتظار نیز خانواده ها سرپرستی فرزند پسر را می گیرند.

شبر در ادامه با بیان اینکه طولانی شدن مدت زمان فرایند فرزندخواندگی به هر استان بستگی دارد، توضیح داد: استان تهران بیشترین مدت زمان انتظار را به خود اختصاص داده است. این مدت زمان در استان تهران به حدود 4 تا 5 سال نیز می رسد.

وی با بیان اینکه در این استان 17 متقاضی برای یک کودک به عنوان فرزندخوانده وجود دارد، ادامه داد: میانگین کشوری 10 متقاضی برای یک کودک است.

شبر اضافه کرد: این مدت زمان برای خانواده ای است که اصرار دارند حتما فرزندشان شرایط خاصی داشته باشد. برای مثال فرزندشان دختر، شیرخوار و ... باشد، اما اگر متقاضیان شروطشان را تعدیل نمایند، این مدت زمان کمتر می گردد.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: همچنین اگر کودک بیمار یا معلول به سرپرستی گرفته گردد این مدت زمان کاهش زیادی می یابد. حتی فرزندان مبتلا به معلولیت و HIV هستند که به فرزندخواندگی پذیرفته شده اند.

شبر ادامه داد: در سراسر کشور حدود 100 کودک که در طیف بیماری خفیف تا شدید قرار داشتند به فرزندخواندگی پذیرفته شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "فرزند خواندگی در تهران؛ هر کودک 17 متقاضی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزند خواندگی در تهران؛ هر کودک 17 متقاضی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید