چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟

به گزارش وبلاگ آپلود، یک روانشناس گفت: خیلی اوقات با افرادی روبرو می شویم که مدام نگران آینده هستند و دچار اضطراب می شوند.

چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟

زهرا امام روانشناس و مشاور خانواده در گفت وگو با خبرنگار ، در پاسخ به این سوال که چگونه در لحظه حال زندگی کنیم، اظهار کرد: زمانی که به حوادث و اتفاقاتی که در آینده قرار است پیش بیاید فکر می کنیم دچار اضطراب می گردیم.

این روانشناس اضافه نمود: خیلی اوقات با افرادی روبرو می شویم که مدام نگران آینده هستند؛ آینده را مبهم می بینند و گاهی دچار اضطراب می شوند.

او با بیان اینکه برخی افراد مدام در گذشته خود هستند و اتفاقات گذشته را برای خود مرور می نمایند، گفت: ماندن در گذشته چیزی جز حسرت را به دنبال ندارد اگر کنترل بر روی افکار مان نداشته باشیم نمی توانیم رشد کنیم در نتیجه اعتماد به نفس خود را از دست خواهیم داد.

امام ادامه داد: از روش هایی که یاری می نماید در لحظه حال زندگی کنیم، روش تنفس کردن است گاهی در طول روز این تمرین را انجام دهیم و نفس های عمیق بکشید.

این روانشناس با بیان اینکه از دیگر روش ها دور ریختن و خارج کردن وسایلی ست که مدت ها از آن استفاده نمی کنیم، اضافه نمود: همچنین لبخند زدن را نباید فراموش کنید، اتفاقات و اشتباهات گذشته را رها کنیم و خود را برای این اشتباهات ببخشید.

او افزود: روش دیگر آن است که هدف هایی را در زندگی برای خود داشته باشید و سعی کنید برای آن ها برنامه ریزی کنید و در هر لحظه فقط روی یک کار تمرکز کنیم.

امام اظهار داشت: مواردی که باعث می گردد که اضطراب در شما ایجاد گردد را شناسایی کنید و در صورتی که حل نشد حتماً با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در زمان حال زندگی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید