عجیب ترین موجودات روی زمین که شاید تا به حال ندیده اید!

انسان ها پس از سالیان طولانی کشف و پژوهیدن، هنوز نتوانسته اند همه موجودات و مناطق موجود روی زمین را به عدد بیان نمایند. شاید یکی از این موضوعات شگفت انگیز حیوانات و موجودات زنده باشند.

عجیب ترین موجودات روی زمین که شاید تا به حال ندیده اید!

به گزارش ، انسانها پس از سالیان طولانی کشف و پژوهیدن، هنوز نتوانسته اند همه موجودات و مناطق موجود روی زمین را به عدد بیان نمایند. شاید یکی از این موضوعات شگفت انگیز حیوانات و موجودات زنده باشند.

در این گزارش با چهار موجود عجیب که گویی به دنیا دیگری تعلّق دارند بیشتر آشنا خواهید شد؛

1. کِرم طلایی

این کرم گوشتخوار است. تا 20 سانتیمتر رشد و در عمق 500 متری اقیانوس ها زندگی می نماید. شکل این کرم های طلایی با آنچه ما در ذهنمان از چنین موجوداتی داریم کاملاً متفاوت است.

2. اژدهای آبی

اژدهای آبی نوعی از نرم تنان دریایی به شمار می رود، چیزی شبیه به حلزون های بدون لاک، به پرستوی دریایی نیز معروف است.در آبهای گرم اقیانوس زیست می نماید و به دلیل وجود کیسه مملو از هوا در معده اش می تواند روی سطح آب بیاید.

3. موش صحرایی برهنه

یکی از شگفت انگیزترین حیوانات موش صحرایی برهنه است. پوست این موش، درد را احساس نمی نماید. مقاومت زیادی در برابر سرطان و کمبود اکسیژن دارد. عمر آنها از سایر موش ها بیشتر است و اندازه آنها تا 32 سانتیمتر هم می رسد. این حیوانات عملاً پیر نمی شوند. با وجود این، آنها به طور متوسط بیش از سی سال زنده می مانند و آثار پیری در آنها آشکار نمی گردد.

4. میمون Pied Tamarin

شکل عجیب این نوع از میمون ها، تا حدودی ما را به یاد شخصیت های حاضر در فیلمهای علمی-تخیّلی می اندازد. Pied Tamarin ها، حیواناتی در معرض انقراضند که در مناطق مشخصی از آمازون پیدا می شوند.

منبع: تابناک باتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عجیب ترین موجودات روی زمین که شاید تا به حال ندیده اید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین موجودات روی زمین که شاید تا به حال ندیده اید!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید