حمله نظامی به ونزوئلا قوت گرفت، مایک پنس به شورای امنیت می رود

به گزارش وبلاگ آپلود، یکی از مقام های ارشد دولت آمریکا اظهار داشت، گزینه نظامی علیه دولت ونزوئلا به جدیت در حال آنالیز است و قرار است معاون اول رئیس جمهور این کشور به شورای امنیت برود.

حمله نظامی به ونزوئلا قوت گرفت، مایک پنس به شورای امنیت می رود

به گزارش خبرگزاری وبلاگ آپلود، خبرگزاری روسی اسپونتیک اظهار داشت: یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت: صراحتاً می گوییم که یک گزینه نظامی همانطور که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است، روی میز واقع شده است و همچنان مورد آنالیز است. این یک گزینه بسیار جدی است و اگرچه کسی نمی خواهد آن را شاهد باشد اما به دلیل وضعیت موجود در ونزوئلا ما آن را با جدیت آنالیز می کنیم.

این مقام اشاره نمود، آمریکا هرگز از پیش تدابیری که در آینده علیه دولت ونزوئلا لحاظ خواهد نمود، اعلام نخواهد نمود.

این اظهار نظر از سوی این مقام ارشد آمریکایی در حالی مطرح شده که وضعیت در ونزوئلا رو به وخامت است.

سخنگوی دولت ترامپ اظهار کرد، ما از معین جداول زمانی اجتناب می کنیم و تدابیر ما بسیار استراتژیک بوده اند و ما به کوشش استراتژیک خود در مورد اعلام سیاست ها و گام هایمان ادامه می دهیم و عنصر اقدام غیرمنتظره در کانون موفقیت اقدامات ما طی دو ماه گذشته بوده است.

این سخنگو درباره زمان انتقال آمریکا از اعمال تحریم های مالی به راه حل نظامی اظهار کرد: ما به در انزوا قرار دادن آنها ادامه خواهیم داد.

مسؤول دولت ترامپ همچنین تاکید نمود: اقدام دولت ونزوئلا برای بازداشت خوآن گوآیدو به منزله اشتباه مقامات دولت ونزوئلا و نابودی برای نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا است.

این مقام آمریکایی اظهار کرد: گروه لیما و آمریکا به صراحت تاکید نموده اند که عواقب هرگونه اقدامی در جهت بازداشت گوآیدو برای مادورو نابودکننده خواهد بود. این آخرین اشتباه مادورو خواهد بود و ما به دقت اوضاع ونزوئلا را دنبال می کنیم.

این مقام دولت واشنگتن به وبلاگ آپلود گفت که آمریکا روز آدینه دور جدیدی از تحریم ها را علیه کشتی ها و کمپانی های مرتبط با صنعت نفت ونزوئلا و به درخواست مجمع ملی این کشور اعمال نموده است.

این در حالی است که این مقام کاخ سفید اظهار داشت، معاون رئیس جمهوری آمریکا به زودی در شورای امنیت درباره ونزوئلا سخنرانی خواهد داشت. 15 عضو این نهاد سازمان ملل متحد همچنان درباره مدیریت بحران سیاسی و انسانی این کشور آمریکای لاتین به اتفاق نظر نرسیدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ایالات متحده کوشش دارد تا حمایت سازمان ملل متحد برای خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را جلب کند. اکثر کشورهای غربی گوآیدو را به عنوان رئیس کشور ونزوئلا به رسمیت شناختند اما روسیه و چین همچنان حامی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا هستند.

هیات آمریکا در سازمان ملل در نامه ای خواهان برگزاری نشستی در روزهای آینده شد و تاکید نمود: با توجه به وضعیت انسانی رو به وخامت در این کشور، معتقدیم برگزاری یک جلسه ضروری و مناسب باشد. به گفته دیپلمات ها، این نشست برای روز چهارشنبه برنامه ریزی شده است.

اوایل روز آدینه مایک پنس، معاون ترامپ اظهار داشت که 34 کشتی متعلق به این کمپانی نفتی به همراه دو کارخانه انتقال نفت ونزوئلا به کوبا تحت تحریم قرار گرفته اند.

دولت آمریکا کمپانی فراوری کننده نفت دولتی ونزوئلا را تحت تحریم های شدیدی قرار داده و دارایی های این کشور به ارزش هفت میلیارد دلار را بلوکه نموده است.

نیکولاس مادورو وعده افزایش یک میلیون بشکه نفت را داده است.

49310

منبع: خبرآنلاین

به "حمله نظامی به ونزوئلا قوت گرفت، مایک پنس به شورای امنیت می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله نظامی به ونزوئلا قوت گرفت، مایک پنس به شورای امنیت می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید