ترامپ مدعی شد: یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز ساقط کردیم

به گزارش وبلاگ آپلود، رئیس جمهور آمریکا دقایقی قبل مدعی شد نیروهای نظامی این کشور در تنگه هرمز، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را در فاصله حدوداً یک کیلومتری ناو آمریکایی هدف قرار داده اند.

ترامپ مدعی شد: یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز ساقط کردیم

به گزارش وبلاگ آپلود، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی ان بی سی، دونالد ترامپ در صحبت های خود با وبلاگ آپلود در کاخ سفید ادعا کرد که یک ناو نیروی دریایی آمریکا یک پهپاد ایرانی را در قالب اقدامی تدافعی ساقط نموده است.

ترامپ اظهار کرد: ناو یواس اس باکسر (ال اچ دی-4) پنج شنبه این پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز هدف قرار داده است.

این ادعا در حالی مطرح می گردد که چهار هفته پیش، ایران یک پهپاد جاسوسی آمریکا را پس از آن که این پهپاد حریم هوایی کشورمان را نقض کرد مورد هدف قرار داد.

ترامپ به وبلاگ آپلود گفت: ناو باکستر اقدام دفاعی علیه پهپاد ایرانی به عمل آورد که در فاصله نزدیکِ حدوداً هزار یاردی به آن حضور داشته و هشدارهای متعدد برای عدم تهدید امنیت این ناو و خدمه آن را نادیده گرفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا ادعا کرد: پهپاد ایرانی بلافاصله منهدم شد.

ترامپ ادعاهای خود را با این صحبت بی اساس ادامه داد که اقدام پهپاد ایرانی آخرین نمونه از اقدامات متعدد تحریک آمیز و خصمانه علیه کشتی هایی است که در آب های بین المللی تردد می نمایند.

او گفت: ایالات متحده حق دفاع از کارکنان و تأسیساتش را برای خود محفوظ می داند و کوشش های ایران برای ایجاد اختلال در آزادی دریانوردی و تجارت جهانی را محکوم می نماید.

ترامپ از سایر کشورها خواست هنگام عبور کشتی هایشان از این منطقه از این کشتی ها حفاظت نمایند و با ما در آینده همکاری داشته باشند.

به گزارش وبلاگ آپلود، ترامپ همچنین ویدئویی از اظهارات خود در این باره را در توئیتر منتشر کرد و نوشت: می خواهم همه را از اتفاقی که امروز در تنگه هرمز رخ داد و ناو باکسر نیز در آن نقش داشت، آگاه کنم.

او در این توئیت نیز ادعای اقدام تدافعی ناو باکسر علیه ناو ایرانی را تکرار کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ مدعی شد: یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز ساقط کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ مدعی شد: یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز ساقط کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید