انتقاد مجلس افغانستان از عدم پایبندی آمریکا به پیمان امنیتی کابل-واشنگتن

به گزارش وبلاگ آپلود، شماری از اعضای مجلس افغانستان ضمن انتقاد از عدم جدیت آمریکا در مبارزه با تروریسم و تجهیز نشدن کامل نیروهای امنیتی بر اساس توافق امنیتی کابل-واشنگتن خواهان کوشش های واقعی آمریکا در روند صلح این کشور شدند.

انتقاد مجلس افغانستان از عدم پایبندی آمریکا به پیمان امنیتی کابل-واشنگتن

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آپلود، نمایندگان مجلس افغانستان با انتقاد از وضعیت امنیتی این کشور تاکید کردند که آمریکا نسبت به تعهداتش در پیمان امنیتی کابل-واشنگتن از جمله مبارزه با تروریسم و تجهیز نیروهای امنیتی افغان جدیت ندارد.

حلیمه صدف کریمی نماینده جوزجان در مجلس افغانستان در این باره گفت: نبود اراده قاطع جامعه جهانی برای برقراری صلح در افغانستان سبب بدتر شدن وضعیت شد. موضوع صلح و منازعات افغانستان همیشه به بن بست برده شده است.

شماری دیگر از نمایندگان مجلس افغانستان نیز با تاکید بر اینکه مردم این کشور در بدترین وضعیت قرار دارند خواهان اقدامات واقعی آمریکا در جهت تحقق صلح در افغانستان شدند.

به گزارش تلویزیون آریانا نیوز، سید عظیم کبرزانی نماینده هرات نیز با ناکام خواندن ماموریت آمریکا در زمینه صلح افغانستان گفت: واشنگتن بارها در سیاست های منطقه ای خود اولویت را به پاکستان داده و از اینرو برای بهبود وضعیت افغانستان توجه جدی صورت نگرفته است.

اعضای مجلس افغانستان پیش از این نیز بارها آمریکا را به عدم اجرای تعهدات و نادیده دریافت منافع ملی افغانستان متهم نموده و خواهان لغو پیمان امنیتی کابل-واشنگتن شدند.

پیمان امنیتی کابل-واشنگتن سال 2014 میلادی با وجود مخالفت مردم افغانستان پس از روی کار آمدن حکومت وحدت ملی به امضا رسید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انتقاد مجلس افغانستان از عدم پایبندی آمریکا به پیمان امنیتی کابل-واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مجلس افغانستان از عدم پایبندی آمریکا به پیمان امنیتی کابل-واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید