3700 میلیارد تومان، برآورد اولیه خسارات سیل در استان لرستان

معاون وزیر کشور گفت: بر اثر سیل لرستان، آب مربوط به 964 روستا قطع شد اما اکنون، به جز 9 روستا، آب تمامی روستاها وصل شده است.

3700 میلیارد تومان، برآورد اولیه خسارات سیل در استان لرستان

به گزارش ایسنا بابک دین پرست که به نمایندگی از عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور - در استان لرستان مستقر است، با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان در خرم آباد با حضور وزیر نیرو گفت: بر اساس گزارش مسئولان دستگاه های ذیربط، برآوردهای اولیه نشان از تحمیل بیش از3700 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های آب، برق، گاز، راه و کشاورزی استان لرستان دارد.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منطقه ای وزارت کشور اضافه نمود: در جریان سیل اخیر، علاوه بر قطعی برق در بعضی از شهرستان ها، برق 1145 روستا قطع شد که با اقدامات صورت گرفته، برق شهرستان ها در همان روز نخست و برق تعداد 1064 روستا نیز در اسرع وقت به شبکه وصل شد.

وی افزود: هم اکنون تنها برق مربوط به 81 روستا قطع است که با اقدامات درحال انجام، برق نیمی از روستاهای باقیمانده، طی دو روز آینده متصل خواهد شد.

نماینده وزیر کشور خاطر نشان کرد: برآورد خسارت های وارده به بخش توزیع برق، در حدود 63 میلیارد تومان برآورد می گردد.

نماینده ویژه وزیر کشور در استان لرستان با اشاره به اینکه در حوزه آب شهری مسئله ای وجود نداشته است، گفت: در حوزه آب روستایی، بر اثر سیل در دو مرحله آب مربوط به 964 روستا قطع شد اما اکنون به جز 9 روستا آب تمامی روستاها وصل شده است.

وی اضافه نمود: برآوردهای اولیه نشان از وارد شدن 336 میلیارد تومان خسارت به حوزه آبفای شهری و مبلغ 152 میلیارد تومان خسارت نیز به آبفای روستایی وارد شده است.

دین پرست مجموع خسارات وارده به حوزه آب و برق استان لرستان را بالغ بر 1239میلیارد تومان گفت.

نماینده ویژه وزیر کشور در استان لرستان، با اشاره به اینکه در جریان وقوع سیل به شبکه گاز سه شهرستان و 173 روستا در لرستان آسیب وارد شده است، گفت: تا کنون گاز همه شهرستان ها و تعداد 169 روستا متصل شده است و در حال حاضر تنها گاز 4 روستا قطع است.

وی میزان خسارت وارده به شبکه گاز لرستان را حدود 50 میلیارد تومان ذکرکرد.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در بخش دیگری از گزارش خود به حوزه راه پرداخت و گفت: به 600 کیلومتر از راه های اصلی، فرعی و روستایی، همچنین به همین میزان از راه های در حال احداث و 588 دهنه پل آسیب و خسارات جدی وارد شده است.

وی خسارات وارده به حوزه راه را بالغ بر 1500 میلیارد تومان برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور دین پرست در سرانجام خاطر نشان کرد: خسارات وارده به حوزه کشاورزی استان لرستان، قریب به 920 میلیارد تومان برآورد می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "3700 میلیارد تومان، برآورد اولیه خسارات سیل در استان لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3700 میلیارد تومان، برآورد اولیه خسارات سیل در استان لرستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید