نماینده سنندج: 500 هزار نفر مهاجر در کردستان زندگی می نمایند

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: جمعیت کردستان در سرشماری ها یک میلیون و 600 هزار نفر اعلام شده در صورتی که 500 هزار نفر مهاجر نیز در کردستان زندگی می نمایند؛ اگر سهمیه کالاهای اساسی را برای استان می گیریم باید براساس جمعیت دومیلیون نفری باشد.

نماینده سنندج: 500 هزار نفر مهاجر در کردستان زندگی می نمایند

به گزارش خبرنگاران، احسن علوی روز شنبه در جلسه تنظیم بازار در استانداری کردستان، اظهار کرد: برای همه این سوال مطرح شده که چرا کردستان در تورم نقطه به نقطه در کشور اول است، در صورتی که مسائلی که در کردستان وجود دارد در سایر استان ها نیز هست اما آنها تورم کمتری را در مقایسه با ما دارند.

وی با اشاره به این که گاهی اوقات افق برنامه ریزی و سیاست گذاری ها اگر اشتباه باشد بحران را دو چندان می نماید، اضافه نمود: متاسفانه در کشورمان همواره اشکالات را پنهان می کنیم و اجازه نمی دهیم ضعف های ما آشکار گردد که نباید این گونه باشد.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس مطرح نمود: سیاست گذاری برنامه ارزی کشور مربوط به 20 سال پیش است و یا درآمدهای نفتی نیز همان سیاست های گذشته را دنبال می کنیم.

وی گفت: اگر در جایی اشکالی وجود دارد باید به دنبال آن رفت و با آنالیز بیشتر آن را برطرف کرد.

علوی توضیح داد: نباید استان کردستان در بحث گوشت سفید و قرمز مسئله ای داشته باشد، چون خود یکی از تولیدنمایندگان گوشت کشور است.

وی گرانی های اخیر را ناشی از ضعف در نظارت ها دانست و ذکر کرد: باید فرهنگ سازی صورت گیرد و صداوسیما و دستگاه های فرهنگی هم هم چنین در این زمینه کار بیشتری انجام دهند.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران هم چنین تاکید نمود: علاوه بر برگزاری نمایشگاه در مرکز شهرها، باید نمایشگاه هایی نیز در حاشیه شهرها برپا گردد تا مردم مایحتاج خود را آسان تر تهیه نمایند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جمعیت کردستان در سرشماری ها یک میلیون و 600 هزار نفر اعلام شده در صورتی که 500 هزار نفر مهاجر نیز در کردستان زندگی می نمایند؛ اگر سهمیه کالاهای اساسی را برای استان می گیریم باید براساس جمعیت دومیلیون نفری باشد.

علوی ادامه داد: تورم در کردستان روز به روز بیشتر شده و پروژه های ما با تاخیر انجام می گردد در صورتی که استان های دیگر این گونه نیستند، پس باید به دنبال برطرف ضعف ها باشیم.

وی در سرانجام اظهار داشت: در سال 98 نیز مسائل مالی را شاهد خواهیم بود که برای این که در مقابل تحریم های مالی دوام بیاریم باید برنامه داشته باشیم و با یکدیگر همکاری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نماینده سنندج: 500 هزار نفر مهاجر در کردستان زندگی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده سنندج: 500 هزار نفر مهاجر در کردستان زندگی می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید