لزوم تسهیل گری استارتاپ ها برای کاهش ترافیک

به گزارش خبرنگاران، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران با حضور در جلسه شورای معاونان و مدیران شرکت کنترل ترافیک تهران در حاشیه بازدید از این شرکت با اشاره به استفاده از استارت آپ ها در این مجموعه، تسهیل گری را راه چاره کاهش مشکلات ترافیکی دانست. وی در این خصوص گفت: بر اساس نظر سنجی ها، اولویت مردم کنترل ترافیک و آلودگی هوا است و اگر بحث و مسئله ترافیک را در صدر مطالبات مردم بشناسیم، در این جا اهمیت شرکت کنترل ترافیک تهران معین می گردد.

لزوم تسهیل گری استارتاپ ها برای کاهش ترافیک

فراهانی اضافه کرد: اهمیت این سازمان فراتر از کنترل ترافیک است و به بیان دیگر بحث مدیریت، برنامه ریزی و اجرا است و باید این چرخه مدام همسو با تحولات جهانی حرکت کند. رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به توسعه حمل ونقل در کشورهای توسعه یافته اعلام کرد: در طول سه الی چهار دهه اخیر در دنیا اتفاقات مهمی افتاده است. در حوزه تکامل و استفاده از تکنولوژی و در بحث حمل و نقل اتفاقات جدی افتاده است؛ به میزانی که کشورها در بحث حمل و نقل توسعه پیدا می نمایند به همان میزان از ابزار تکنولوژی برای مدیریت حمل و نقل استفاده می شود و با استفاده از این ابزار های تمام هوشمند سعی می نمایند تا زندگی را آسان تر نموده و امور را تسهیل نمایند. وی گفت: کارهای خوبی در شرکت انجام گردیده و شرکت در طول مسیر و چرخه حیات خودش از اول بحث مکانیزاسیون چراغ های هدایت و رانندگی را آغاز کرد و تا الان که تمام هوشمند سازی کنترل ترافیک رخ داده، رشد خوبی داشته و ابزارهای مهمی را در اختیار دارد. فراهانی با تاکید بر آنالیز روند توسعه در سایر کشورهای توسعه یافته خاطر نشان کرد: لازم است مجموعه شرکت سعی کند R&D (تحقیق و توسعه) قوی ایجاد کند و باید مدام رصد شود تا در دنیا چه اتفاق هایی رخ می دهد.

وی با ارائه پیشنهاد گفت: اگر درآمد حاصل از جرائم هدایت رانندگی اتخاذ شود، شرکت به وضعیت خوبی خواهد رسید. متاسفانه طی سال های گذشته کم کاری انجام شده و حق شهرداری تهران است که در پرتو گسترش خدمات، از این منظر بهره مند شود. شهرداری تهران درآمدی را خلق نموده و سیستم ها را توسعه داده تا آن که بتواند تخلف های رانندگی را ثبت کند اما خودش از این منظر بی بهره مانده است. امیدواریم به شکل ریشه ای موضوع حل شود و این درآمد بر شود. هچنین شرکت می تواند همکاری های دو جانبه ای با سایر بخش هایی که به طور مستقیم و غیر مستقیم به مسئله ترافیک ارتباط دارند، داشته باشد. رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران بیان کرد: بر اساس آمار 51 درصد آلودگی هوای تهران به خاطر کامیون هایی است که شبانه وارد تهران می شوند؛ می توان از ابزار خود برای مدیریت این امر استفاده کنیم. بخشی به معاونت حمل و نقل برای نصب فیلتر بر می شود. از این رو هر یک از این کامیون ها به اندازه صدها اتوبوس آلودگی ایجاد می نماید که می توان این امر را کنترل کرد.

وی با اشاره به مسئله توسعه فیبر نوری گفت: مسئله بعد بحث فیبر نوری است که استفاده بهینه و اقتصادی از فیبر نوری برای شهر تهران اهمیت زیادی دارد. متاسفانه به این بحث کمتر پرداخته گردیده است و عملا استفاده از این بخش در حال حاضر مانند کامیون 100 تن می ماند که تنها به اندازه 1 تن از آن استفاده می شود؛ داشتن این سرمایه و کمترین استفاده از آن اصلا اقتصادی نیست. مسئله این است که از این سرمایه برای بازآفرینی خودش باید استفاده و به عنوان درآمد پایدار در تهران طرح شود؛ از این رو می تواند مزیت رقابتی شرکت باشد و بهره برداری اقتصادی و استفاده بهینه از آن انجام شود؛ این جزو مطالباتی است که ما داریم و شورا روی آن تاکید دارد که امیدواریم هر چه سریع تر کارهای مختلفی روی آن انجام شود و این ها همه کارهایی است که می تواند در مجموعه دیده شود. رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اضافه کرد: پیشنهاد دیگر استفاده از استارت آپ ها است. در حال حاضر جوان های خلاق، هر یک سرمایه هایی هستند و متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی، روزی نیست که خبری از مهاجرت این جوان ها نشنوم. هر یک از این جوانان بیشتر از چاه نفت می ارزند. مجموعه شرکت می تواند آن ها را ساماندهی کند. در نظر بگیرید دو تیم کوچک از این استارت آپ ها یکی اسنپ را راه اندازی نموده و دیگری تپسی را و تحولی در حوزه حمل و نقل ایجاد نموده اند. استفاده از استارت آپ ها برای توسعه کار شرکت یکی از هنرهایی است که این مجموعه می تواند انجام دهد تا این سرمایه ها به سوی کمک به مدیریت شهری سوق داده شوند و هر یک باری از دوش مدیریت شهری بردارند. در کشورهای توسعه یافته، بار اصلی توسعه حمل و نقل بر دوش استارت آپ ها و شرکت های خصوصی است و دولت کاری به تصدی گری ندارد و بیشتر به تسهیل گری می پردازند. در واقع از توان بخش خصوصی و استارت آپ ها برای توسعه استفاده می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لزوم تسهیل گری استارتاپ ها برای کاهش ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تسهیل گری استارتاپ ها برای کاهش ترافیک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید