خروج بزرگترین شرکت وب کره جنوبی از هنگ کنگ

به گزارش وبلاگ آپلود، شرکت فناوری ناور کره جنوبی در واکنش به کوشش چین برای کنترل دقیق تر و سختگیرانه هنگ کنگ تصمیم گرفته پایگاه های داده خود را از این منطقه خارج کند.

خروج بزرگترین شرکت وب کره جنوبی از هنگ کنگ

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آپلود به نقل از انگجت، ناور که بزرگترین شرکت وب کره جنوبی محسوب می گردد و طراح پیغام رسان لاین محسوب می گردد میخواهد با خروج از هنگ کنگ چین را تحت فشار قرار دهد.

قرار است پایگاه های داده این شرکت از هنگ کنگ به سنگاپور منتقل شوند. ناور مدعی شده قوانین جدید امنیت ملی هنگ کنگ عامل این تصمیم بوده است. هنگ کنگ در سال های اخیر بهشت بسیاری از شرکت های فناوری بوده و نزدیکی آن به چین فرصت دسترسی به بازار دیجیتال این کشور را نیز می داده است.

اما سخت گیری دولت چین در قبال هنگ کنگ و کوشش این کشور برای مقابله با دخالت دولت های غربی در هنگ کنگ باعث شده تا کشورهایی مانند کره جنوبی تصمیم بگیرند از فعالیت های خود در هنگ کنگ بکاهند.

پیش از این بعضی شرکت های دیگر فناوری نیز در واکنش به قانون جدید امنیتی چین در قبال هنگ کنگ اعلام نموده بودند که فعالیت های خود در این منطقه را متوقف نموده یا به حالت تعلیق درمی آورند. از جمله این شرکت ها می توان به تیک تاک، فیس بوک و واتس اپ، گوگل، تلگرام و توئیتر اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خروج بزرگترین شرکت وب کره جنوبی از هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج بزرگترین شرکت وب کره جنوبی از هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید