توقف جنجالی ترین پروژه فضایی دنیا ، ایده فرستادن زنان باردار به فضا غیر اخلاقی است؟

به گزارش وبلاگ آپلود، شاید ایده ارسال انسان ها به فضا برای زندگی ایده ای جدید نباشد اما ارسال نوزادان یا زنان باردار به فضا بسیار جدید است ایده ای جنجالی که هنوز آغاز نشده با واکنش هایی تند همراه شده است.

توقف جنجالی ترین پروژه فضایی دنیا ، ایده فرستادن زنان باردار به فضا غیر اخلاقی است؟

به گزارش سرویس آی ای و فناوری انتخاب، یک استارتاپ حوزه فضا در نظر دارد با استفاده از روشهایی منحصر به فرد طرح هایی جنجالی را اجرا کند اما این طرح ها هنوز اجرا نشده باعث شده بسیاری از فعالان حقوق بشر، سازمانهای بهداشتی و ایمنی به ماجرا معترض شوند.

مدیر عامل این شرکت که SpaceLife Originنام دارد، اعلام نموده شرکت او فعلا تا اطلاع ثانوی، عملیات را متوقف نموده است ولی میخواهد اولین شرکتی باشد که ارسال انسان ها در هر سن و شرایطی به فضا را در فضایی ایمن ممکن کند. مدیر عامل این شرکت کیس مولدر می گوید: در حال حاضر نگرانی های اخلاقی، ایمنی و پزشکی نسبت به دو ماموریت برنامه ریزی شده SpaceLife Origin، وجود دارد اما زمانبندی ها و برنامه های جدید شرکت در راهند و ماجرا تمام نشده است.

اما به نظر می رسد توقف این پروژه ابعادی جدی تر دارد و به این سادگی ها قابلیت احیا ندارد. درواقع حداقل دو کارمند ارشد این شرکت، از جمله مدیر طراحی SpaceLife Origin، این شرکت را ترک نموده اند. بر اساس بیانیه و اطلاعیه های رسمی شرکت SpaceLife Origin فرآیند فعالیت های این شرکت شامل سه ماموریت بود. ماموریت اول با هدف ارسال اسپرم انسان و حیوان به فضا بود و قرار بود این ماموریت در سال 2020 اجرا گردد. اگرچه این شرکت اسپرم های افراد را در ازای مبلغی بین 30،000 تا 125،000 دلار برای هر لوله آزمایشی به فضا خواهد فرستاد اما برای تامین تنوع نژادی حاضر شده بود تعدادی نمونه با مبالغی پایین تر نیز ارسال کند.

ماموریت دوم، این بود که یک کودک با یاری سلولهای بنیادین یا اسپرم هایی که در فضا گشته بودند خلق گردد و این طرح برای سال 2021 برنامه ریزی شده بود و ارزشی برابر با 250 هزار دلار تا 5 میلیون دلار داشت.

ماموریت سوم، به نام مأموریت گهواره، برای سال 2024 راه اندازی شد و شامل یک زن باردار می شد که برای اولین بار در تاریخ به فضا می رود. تا زایمان کند. این شرکت گفته بود که این ماموریت 24 تا 36 ساعت طول خواهد کشید و این زن همراه با یک تیم پزشکی آموزش دیده و متخصص جهانی به فضا خواهد رفت.

اما این پروژه به سرعت با واکنش های حقوقی و پزشکی رو به رو شده و معین نیست چه آینده ای خواهد داشت. نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع: انتخاب

به "توقف جنجالی ترین پروژه فضایی دنیا ، ایده فرستادن زنان باردار به فضا غیر اخلاقی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف جنجالی ترین پروژه فضایی دنیا ، ایده فرستادن زنان باردار به فضا غیر اخلاقی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید