تشکیل جلسه امنیت ملی آمریکا درباره ایران با حضور مقامات پنتاگون

به گزارش وبلاگ آپلود، بعضی مقامات آمریکایی از تشکیل یک جلسه امنیت ملی این کشور در راستای ادعای دست داشتن ایران در حمله به آرامکو، خبر دادند.

تشکیل جلسه امنیت ملی آمریکا درباره ایران با حضور مقامات پنتاگون

به گزارش وبلاگ آپلود، به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، بعضی مقامات گفته اند که روز گذشته مقامات ارشد امنیت ملی دولت آمریکا نشستی داشتنه اند تا درباره فهرستی از هدف های بالقوه در صورت دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای مقابله به مثل نظامی علیه ایران با تکیه بر ادعای دست داشتن ایران در حمله اتفاق افتاده به آرامکوی عربستان، شرح بدهند.

همچنین یک مقام آمریکایی گفت که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و جوزف دانفورد، رئیس کارکنان ستاد مشترک ارتش این کشور قرار است در یک نشست امنیت ملی که روز آدینه برگزار خواهد شد، دیدگاه های به روز را[در این باره] به ترامپ اطلاع بدهند.

به گزارش وبلاگ آپلود، گزارش مبنی بر تشکیل این جلسات دولت آمریکا در پی حمله ای اتفاق افتاده به مجموعه پالایشگاهی آرامکو در عربستان سعودی مطرح شده است.

دولت آمریکا پس از رخ دادن این حمله، با ادعایی بی اساس، ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرد.

این در حالی است که پس از وقوع حمله پهپادی گسترده انصارلله یمن در روز شنبه به تاسیسات نفتی آرامکو واقع در شرقی ترین نقطه عربستان، مقامات آمریکایی و سعودی طی روزهای گذشته با ادعای اینکه حوثی ها نمی توانسته اند بدون یاری جمهوری اسلامی چنین عملیاتی را انجام دهند، کوشش دارند ایران را عامل این حمله معرفی نمایند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان ادعای آمریکایی ها در این زمینه را ناشی از شکست این کشور در فشار حداکثری بر ایران دانسته و گفت که مقصر جلوه دادن ایران به فاجعه کنونی در یمن خاتمه نمی دهد.

وزیر امورخارجه کشورمان در گفت وگوی اختصاصی با شبکه سی ان ان در پاسخ به این سوال که پیامدهای اقدام نظامی آمریکا یا سعودی ها علیه ایران چه خواهد بود، تاکید نمود: یک جنگ تمام عیار.

ظریف در ادامه تصریح نموده بود: من یک بیانیه بسیار جدی درباره دفاع از کشور خودمان می دهم. من یک بیانیه بسیار جدی مبنی بر این می دهم که ما نمی خواهیم وارد درگیری نظامی شویم اما برای دفاع از خاک خود لحظه ای درنگ نمی کنیم.

از این گذشته، عربستان پنج سال پیش با پشتیبانی آمریکا و دیگر حامیانش جنگی را علیه حوثی ها در یمن شروع کرد که تاکنون ادامه دارد و بنابر اعلام نهادهای بین المللی به کشته شدن هزاران فرد بی گناه غیرنظامی، ازجمله زنان و بچه ها در یمن منجر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشکیل جلسه امنیت ملی آمریکا درباره ایران با حضور مقامات پنتاگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل جلسه امنیت ملی آمریکا درباره ایران با حضور مقامات پنتاگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید