مردان بیشترین قربانیان مصرف مواد الکلی در دنیا

به گزارش وبلاگ آپلود، سازمان بهداشت دنیای (WHO) در گزارشی اظهار داشت: بیش از سه میلیون نفر از مردم دنیا در سال 2016 میلادی به دلیل مصرف مواد الکلی جان خود را از دست داده اند.

مردان بیشترین قربانیان مصرف مواد الکلی در دنیا

به گزارش وبلاگ آپلود، در این آنالیز آمده است که یک مورد از هر 20 فوتی بر اثر مصرف مواد الکلی بوده است. همچنین بیش از سه چهارم از این موارد مرگ و میر در میان مردان بوده است.

گزارش این سازمان از مصرف مواد الکلی و وضعیت سلامت در سال 2018 نشان دهنده تصویری جامع از مصرف این نوشیدنی ها و بار بیماری های ناشی از آن در سراسر دنیا است.

تدروس آدهانوم قبریسوس، دبیرکل سازمان بهداشت دنیای گفت: بسیاری از افراد، خانواده ها و جوامع به پیامدهای مصرف مواد الکلی بواسطه رفتارهای خشونت آمیز، سوانح، مسائل سلامت روان و بیماری هایی همچون سرطان و سکته مغزی دچار هستند. اکنون زمان آن است تا اقدامات پیشگیری کننده برای مقابله با این تهدید جدی توسعه سلامت جوامع اتخاذ گردد.

از میان تمامی مرگ و میرهای ناشی از مصرف مواد الکلی، 28 درصد ناشی از آسیب ها و صدمات همچون سوانح رانندگی، 21 درصد ناشی از اختلالات گوارشی، 19 درصد بر اثر بیماری های قلبی-عروقی و مابقی آن ناشی از بیماری های عفونی، سرطان، اختلالات روانی و دیگر مسائل جسمی است.

به رغم اقدامات مثبت دنیای در مقابله با مصرف مواد الکلی و مرگ و میرهای ناشی از آن از سال 2010 میلادی، مجموع بیماری ها و صدمات ناشی از آن همچنان به ویژه در منطقه اروپا و آمریکا بالاست.

در سراسر دنیا، حدود 237 میلیون مرد و 46 میلیون زن از اختلالات ناشی از مصرف مواد الکلی رنج می برند که بالاترین شیوع آن در مردان و زنان در منطقه اروپا مشاهده می گردد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی این سازمان، پیش بینی ها حاکی از افزایش مصرف دنیای مواد الکلی طی 10 سال آینده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مردان بیشترین قربانیان مصرف مواد الکلی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردان بیشترین قربانیان مصرف مواد الکلی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید