دریافت حق سرویس در رستوران ها تخلف است

در حالیکه حق سرویس در سال های اخیر به جزو جدانشدنی فاکتور بسیاری از رستوران ها به خصوص رستوران های لوکس بدل شده، رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس، دریافت حق سرویس از مشتریان را خلاف قانون می داند.

دریافت حق سرویس در رستوران ها تخلف است

در بسیاری مواقع که به رستوران ها مراجعه می گردد، آنالیز قیمت درج شده در منو رستوران با قیمت نهایی فاکتور بسیار متفاوت است و حق سرویس به میزان 10 تا 15 درصد، دلیل تفاوت قیمت فاحش فاکتور و قیمت درج شده در منو است.

در این رابطه سیدعلی اصغر میر ابراهیمی - رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس - به خبرنگاران گفت: دریافت حق سرویس خلاف قانون است و هر رستورانی که به دریافت حق سرویس بپردازد مرتکب تخلف شده است.

وی ادامه داد: قیمت اعلامی در منو رستوران ها با توجه به قیمت خرید کالاهای مصرفی، هزینه های جاری، دستمزد کارگر و نرخ سود رسمی برای فعالیت رستوران ها معین شده است، از این رو هیچ رستورانی حق دریافت حق سرویس از مشتریان را ندارد.

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس بیان نمود: در صورتی که واحد صنفی در این زمینه مرتکب تخلف گردد، مشتریان می توانند با مراجعه به اتحادیه یا سایت این اتحادیه به ثبت شکایت بپردازند.

با این تفاسیر می توان گفت که بسیاری از رستوران ها به ویژه رستوران های لوکس سطح شهر با دریافت حق سرویس مرتکب تخلف می شوند.

در این زمینه شهروندان در صورت برخورد با این موضوع می توانند با ارائه فاکتور به اتحادیه مربوطه شکایت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دریافت حق سرویس در رستوران ها تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت حق سرویس در رستوران ها تخلف است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید