حمایت نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل از کری و انتقاد از ترامپ

به گزارش وبلاگ آپلود، سامانتا پاور نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در واکنش به انتقاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، از جان کری به دلیل دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در پیامی در توئیتر نوشت: کری توانست برنامه هسته ای نظامی ایران را متوقف کنداما دونالد ترامپ بجای تمجید از آن، در یک مسیر ناگهانی، بی سابقه و ناسازگار با سیاست خارجی آمریکا، با بی رحم ترین دیکتاتور جهان رهبر کره شمالی دیدار کرد و هیچ چیز بدست نیاورد.

حمایت نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل از کری و انتقاد از ترامپ

به گزارش مهر، پس از آنکه جان کری در مصاحبه ای از ملاقات های خود با وزیر امور خارجه ایران اطلاع داد، ترامپ به انتقاد از وی پرداخت و جان کری وزیر خارجه اسبق آمریکا در پیامی توییتری به انتقاد دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به دیدارهای اخیر وی با یک مقام ایرانی پاسخ داد و با لحنی کنایه آمیز نوشت: آقای ترامپ، باید بیش از آنکه نگران ملاقات من با وزیر خارجه ایران [محمدجواد ظریف] باشی، از بابت دیدار پل مانافورت با رابرت مولر احساس نگرانی کنی.

منظور کری موافقت مانافورت رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ برای همکاری با مولر بازرس ویژه پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا است.

کری در بخش دیگری از توییت خود نوشت: اما اگر خواستار آموختن چیزی درباره توافق هسته ای (ایران) هستی که به امن تر کردن دنیا انجامید، کتاب جدید مرا بخر.

منظور وزیر خارجه اسبق آمریکا کتاب خاطرات وی است که با عنوان هر روز موهبتی دیگر است منتشر شد.

البته برخی رسانه ها نیز به نقل از کری نوشته اند: همه وزرای خارجه اسبق دیدارهایی دارند. ما مذاکره ننموده و در امر سیاست مداخله نمی کنیم بلکه صحبت می کنیم و مباحثات مسئولانه ای در خصوص مسائل دنیا داریم.

به گزارش مهر، از زمانی که کری در یک مصاحبه رادیویی به اینکه در دوره ریاست جمهوری ترامپ چند نوبت با ظریف دیدار داشته، اذعان نموده است؛ ترامپ و دیگر اعضای دولت وی، وزیر خارجه اسبق آمریکا را به قانون شکنی متهم نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل از کری و انتقاد از ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل از کری و انتقاد از ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید