حضور در جمع چهار تیم برتر آسیا هدف ماست

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان گفت: دیگر به دنبال ششمی آسیا نیستیم بلکه هدفمان قرار دریافت در جمع چهار تیم برتر است.

حضور در جمع چهار تیم برتر آسیا هدف ماست

به گزارش خبرنگاران، جواد مهرگان مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان در حاشیه اردوی تیم ملی در جمع خبرنگاران در خصوص شرایط آماده سازی تیم ایران قبل از اعزام به جام ملت ها، گفت: دوره آماده سازی عمومی و سازگاری مان تمام شده است و اکنون در دوره آماده سازی ویژه هستیم. ترکیبات و تاکتیک های مختلفی را که در مسابقات به آن احتیاج داریم، کار می کنیم و در این دوره به اهداف موردنظرمان رسیده ایم. اگر این گونه پیش برویم به عملکرد خوبی که موردنظرمان است، می رسیم.

او در ادامه اضافه نمود: در طول تمرینات می توانیم ظرفیت بازیکنان را به بالاترین حد پتانسیل شان برسانیم اما بازی تدارکاتی به توسعه ظرفیت بازیکنان یاری می نماید. علاوه بر این باعث هماهنگی می گردد.

او در خصوص تورنمنت اسلوونی که تیم ملی در آن شرکت می نماید، گفت: معمولاً در تورنمنت های اروپایی حریفان سطح بالا با روش های بازی مختلف روبه روی مان قرار می گیرند که این موضوع علاوه بر افزایش اعتماد به نفس بازیکنان، به شناخت بیشتر بازیکنانمان یاری می نماید تا لژیونر شوند. امیدوارم بیش از 10 بازیکن در لیگ های خوب جهان لژیونر داشته باشیم.

مهرگان، راه چاره پیشرفت والیبال بانوان ایران را افزایش تعداد لژیونرها و بالا رفتن کیفیت سطح لیگ دانست و گفت: یکی از مهمترین راه چاره ها برای یاری به والیبال بانوان ایران، سوق دادن بازیکنان به سمت لیگ های دیگر است.

او در این مورد اضافه نمود: اعداد بازی های مفیدی که لژیونرها انجام دادند، زیاد بوده و این به ثبات تکنیکی و قدرت ذهنی آنها یاری نموده تا در شرایط پرفشار بتوانند عملکرد خود را داشته باشند. بازیکنان به بازی باکیفیت بیشتری در طول سال احتیاج دارند. آنها به بیش از 40 بازی سطح بالا احتیاج دارند در صورتی که در ایران حدود پنج بازی سطح بالا انجام می دهند.

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان در خصوص ارزیابی خود از عملکرد ایران در جام ملت های آسیا، گفت: فکر می کنم سال جاری یک آغاز است. سال گذشته مقدمات خوبی داشتیم و الان آمادگی خوبی داریم. فدراسیون خیلی خوب به ما یاری می نماید و فکر می کنم به بالاترین پتانسیل مان خواهیم رسید. ولی برای نتایج سطح بالا باید ظرفیتی وجود داشته باشد. احتیاجمندیم بازیکنانمان در طول سال در لیگ پرفشار کار نمایند. فکر می کنم از سال جاری غافلگیری ها شکل می گیرد و دیگر نتایجی مثل ششم شدن اهداف مان نیست بلکه برای اهداف بالاتری کوشش می کنیم. خوشبینی خوبی در تیم وجود دارد که به نتایج درخشان مدنظرمان برسیم.

او در پاسخ به این سوال که نتایج مدنظرتان چیست؟، بیان نمود: فکر می کنم سال جاری آغازی باشد برای این که والیبال ایران خود را تثبیت کند و به تیم های برتر برسد. هدفمان این است که سال جاری جزو چهار تیم برتر آسیا باشیم.

او در خصوص استفاده از بازیکنان جوان در تیم ملی گفت: با توجه به احتیاجهایی که داشتیم و ارزیابی مان از تورنمنت های قبلی جوان ترها را به تیم آوردیم. ترکیبمان ترکیبی از بازیکنان امید و بزرگسالان است. به سن و سال بازیکن نگاه نمی کنیم بلکه این مدنظرمان است که چه کسی به تیم ملی یاری می نماید. الان 21 بازیکن آماده در تمرین داریم.

او در خصوص ثبات مربیان در والیبال بانوان گفت: در سال های قبل آقای برقی و خانم چیچیچ دو سال با تیم ملی کار کردند. هرچه ثبات مربی ها بیشتر گردد و به دوران بلندمدتی برسیم روند رشد تیم شتاب بیشتری به خود می گیرد.

مهرگان در خصوص حریفان ایران در جام ملت ها، گفت: حریفانمان در دور مقدماتی سنگاپور و کره هستند. اگر صعود کنیم با چین تایپه و تایلند همگروه می شویم. مدل تمرین مان هم بر این است که چگونه با این تیم ها بازی کنیم. این که می گویند همه تیم های شرقی آسیا سرعتی هستند درست نیست. آن ها تیم های توپ گیر و کم خطایی هستند و حریف را وادار به اشتباه می نمایند اما دنبال این هستیم که با هماهنگی خوبی کار کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حضور در جمع چهار تیم برتر آسیا هدف ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور در جمع چهار تیم برتر آسیا هدف ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید