تایمز: البغدادی مریض است، داعش تحت امر افسر سابق ارتش صدام قرار گرفته است

به گزارش وبلاگ آپلود، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی، اقدام رهبر ارشد داعش برای انتخاب جانشین خود در اداره امور این گروه تروریستی را مورد آنالیز و تحلیل قرار داده است.

تایمز: البغدادی مریض است، داعش تحت امر افسر سابق ارتش صدام قرار گرفته است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آپلود، روزنامه تایمز انگلیس، امروز- پنجشنبه- در گزارشی با عنوان البغدادیِ بیمار، گروه داعش را تحت فرمان استاد قرار می دهد، نوشته است ابوبکر البغدادی رهبر ارشد داعش اداره امور روزانه این گروه را به دستیارش عبدالله قرداش، معروف به استاد، قرار می دهد. او افسر ارتش صدام بود و ستاره اش در میان گروه های تروریستی بعد از سرنگونی رژیم صدام در سال 2003 درخشید.

تایمز در گزارش خود نوشت، اقدام البغدادی مبنی بر انتخاب قرداش به عنوان جانشین خود برآورد هایی را درباره وضعیت جسمی این رهبر تروریست ها مطرح می نماید.

این روزنامه اعلام نمود، نیروهای آمریکایی البغدادی(48 ساله) و قرداش(که سنش معلوم نیست) را در سال 2003 به اتهام ارتباط شان با گروه القاعده بازداشت و در بصره محبوس کردند. ظن بر این است که البغدادی از توانایی های خود به عنوان یک مبلغ تندرو استفاده نموده و پیروز شد صدها تن از زندانیان را برای امر خود و پیگیری دیدگاه خود مبنی بر تشکیل دولت خلافت جذب کند.

این روزنامه انگلیسی اعلام نمود، البغدادی به عنوان رهبر یک گروه سلفی- جهادی هدفش را دنبال می کرد و در سال 2014 با ایراد خطبه در مسجد النوری در موصل تاسیس خلافتش را بیان کرد.

تایمز اضافه کرد، اولین ویدیوی البغدادی از 5 سال پیش در آوریل امسال میلادی منتشر شد که در آن تا حدودی از ریش خود را با حنا رنگ نموده بود و می گفت که از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار است.

تحلیلگران به روزنامه تایمز بیان کردند، البغدادی جانشین خود را با هدف بازسازی این گروه انتخاب کرد. در حالی که البغدادی خودش سخنرانی های این گروه را برای سربازگیری همچنان بر عهده دارد.

فاضل ابو رعیف تحلیلگر امنیتی، که پیشتر با دولت عراق همکاری می کرد به روزنامه تایمز گفته است: البغدادی هرگز از پست خود دست برنخواهد داشت و او به قرداش ماموریت معینی را در ارتباط با ماموریت های لجستیکی و گروه داده است.

ابو رغیف اضافه کرد: سه دلیل احتمالی پشت تصمیم البغدادی برای انتخاب رهبری جدید در داخل این گروه وجود دارد: حل و فصل اختلافات در گروه، اتحاد با قرداش، که از محبوبیت در میان اعضای گروه برخوردار است، و آماده کردن او برای رهبری جدید در مرحله بعدی.

نویسنده این گزارش اضافه کرد، نیروهای امنیتی در منطقه هشدار داده اند که عناصر باقی مانده داعش برای انجام حملات و بهره برداری از هرگونه خلأ قدرت، همچنان تا حدودی سازمان یافته هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تایمز: البغدادی مریض است، داعش تحت امر افسر سابق ارتش صدام قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایمز: البغدادی مریض است، داعش تحت امر افسر سابق ارتش صدام قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید