انتصاب رییس و اعضای اندیشکده آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

به گزارش وبلاگ آپلود، طی حکمی از سوی رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رییس و اعضای آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منصوب شدند.

انتصاب رییس و اعضای اندیشکده آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

به گزارش وبلاگ آپلود، بر اساس احکام صادره از سوی دکتر صادق واعظ زاده، رئیس شورای عالی و رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دکتر محمدسعید جبل عامل (عضو شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و استاد دانشگاه علم و صنعت ایران) به سمت ریاست اندیشکده آمایش بنیادین و دکتر منوچهر فرج زاده (دانشیار سنجش از راه دور دانشگاه تربیت مدرس)، دکتر نادر زالی (دانشیار برنامه ریزی شهر دانشگاه گیلان)، دکتر مهدی صادقی شاهدانی (دانشیار اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)) و دکتر محمدحسین رامشت (استاد جغرافیای طبیعی دانشگاه اصفهان) به عنوان اعضای اندیشکده برای مدت دو سال منصوب شدند. اندیشکده های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به عنوان حلقه مرکزی فعالیت های مربوط به تحقیق و طراحی الگو در مرکز الگو، تعریف و تاکنون بر اساس تصمیم شورای عالی مرکز، تعداد 13 اندیشکده راه اندازی گردیده و کار خود را برای اجرای وظایف محوله شروع نموده است. بر اساس نظام نامه اندیشکده ها که به تصویب شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت رسیده، هر یک از اندیشکده های مرکز مسئولیت هماهنگی و ساماندهی امر تحقیق و طراحی و تدوین بخشی از الگو و پایش اجرای آن را بر عهده دارند. بر اساس این تعریف هر اندیشکده اتاق فکری است متشکل از 15 الی 25 نفر از صاحب نظران با سابقه فعالیت مؤثر و موفق در فعالیت هایی نظیر مدیریت راهبردی، سیاستگذاری و قانونگذاری، اساتید و فضلای حوزه و دانشگاه که در موضوع اندیشکده صاحب کرسی و یا دارای آثار علمی برجسته باشند. کارآفرینان و فعالان برجسته بخش خصوصی صاحب نظر در موضوع اندیشکده نیز می توانند به عضویت اندیشکده منصوب شوند. علاوه بر این ها سه تا پنج نفر از محققان جوان که به صورت پاره وقت با مرکز همکاری دارند، بدنه کارگروه ویژه اندیشکده را تشکیل می دهند.

بر اساس مصوبه شورای عالی مرکز، هر یک از اندیشکده ها وظیفه دارند مراحل کار اندیشکده در چارچوب روش شناسی و نظام کل الگو را تدوین، روش شناسی و مبانی (ارزش ها و بینش های) مرتبط با حوزه فعالیت اندیشکده را تعریف، مکاتب و نظریه های توسعه و یاری به نظریه پردازی در باب پیشرفت اسلامی ایرانی را نقد و خطوط و زمینه های پژوهشی مورد احتیاج الگو به مراکز علمی و پژوهشی و محققان کشور را پیشنهاد و روند گذشته کشور و تصویر و تحلیل وضعیت کشور در حوزه تخصصی اندیشکده را ارزیابی و آسیب شناسی نمایند. همچنین شاخص های مقدماتی ارزیابی پیشرفت کشور در شرایط حال را تدوین نموده و اسنادی را که در موضوع فعالیت اندیشکده قبلا در مراجع ذیصلاح تصویب و ابلاغ گردیده، آنالیز و تحلیل نمایند.

بر اساس اعلام دفتر مرکز ارتباطات، مطالعه تطبیقی (مقایسه ای) در خصوص تجربیات سایر کشورها، انجام مطالعات آینده پژوهی، تدوین اهداف بلند مدت و راهبردهای بلند مدت طراحی نظام ها و سازوکارهای زمینه ساز حرکت جامعه در مسیر پیشرفت نیز از جمله وظایف اندیشکده های مرکز الگو به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتصاب رییس و اعضای اندیشکده آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" امتیاز دهید

2 کاربر به "انتصاب رییس و اعضای اندیشکده آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب رییس و اعضای اندیشکده آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید